logo wersja-podstawowa granat 1

 

 IEiAK CEBAM

 

 MIP logo-1 

 

IASFM

Oferta warsztatów o uchodźstwie i migracjach przymusowych dla uczniów szkół podstawowych (VII klasa),

gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w Poznaniu i okolicach

 

Temat migracji przymusowych i uchodźstwa rodzi wiele emocji, często tych negatywnych - bazujących na strachu i sensacji. Prawdopodobnie niektórzy uczniowie

i uczennice śledzą debatę medialną, jednak natłok szczątkowych informacji oraz sprzecznych opinii utrudnia samodzielną refleksję nad tym trudnym i ważnym zagadnieniem.

 

Dlatego jako zespół Centrum Badań Migracyjnych UAM postanowiliśmy przekuć wiedzę akademicką w warsztaty prowadzone technikami edukacji pozaformalnej, podczas których tworzymy przestrzeń do dyskusji i refleksji - bazujących na faktach, a nie na pogłoskach. Nasz projekt warsztatów odpowiada na potrzebę pozyskiwania wiarygodnej wiedzy na temat tzw. "kryzysu uchodźczego", zmniejszania lęku przed obcością i innością, pozwala także stworzyć przestrzeń do dyskusji moderowanej przez przygotowane do tego osoby.

 

Warsztaty prowadzą etnolodzy i antropolodzy kulturowi, przygotowani do pracy z młodzieżą oraz posiadający wiedzę o współczesnych migracjach przymusowych.

 

Zajęcia trwają 90 minut (2 lekcje szkolne). Przewidziane są dla grup 15-30 osobowych.

 

Warsztaty są bezpłatne, zaprojektowane dla uczniów szkół podstawowych (VII klasa), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.  

 

Rekrutacja na warsztaty dla szkół prowadzona jest w trybie ciągłym, jednak ilość warsztatów, które możemy zrealizować jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Aktualnie rekrutujemy szkoły zainteresowane wzięciem udziału w projekcie od 4 kwietnia do 22 czerwca 2018 roku. Każda ze szkół otrzyma certyfikat uczestnictwa.

 

Zgłoszenia zawierające:

 

- nazwę i adres szkoły

- informację o liczbie warsztatów oraz liczbie uczniów w klasach

- poziom (klasa)

- proponowane terminy warsztatów

- dane kontaktowe do osoby organizującej

 

prosimy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny (601-998-776).

 

Warsztaty są kontynuacją projektu Kto pyta, nie błądzi. Porozmawiajmy o uchodźcach realizowanego w 2017 roku we współpracy Centrum Badań Migracyjnych, Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM, CIM Horyzonty oraz Stowarzyszenia Jeden Świat.