logo wersja-podstawowa granat 1

 

 IEiAK CEBAM

 

 MIP logo-1 

 

IASFM

 

Poznań Biznes Partner to wydarzenie organizowane przez Miasto Poznań, kierowane do osób, które prowadzą firmę lub myślą o rozpoczęciu własnej działalności i szukają praktycznej wiedzy na temat możliwości rozwoju własnego biznesu, komunikacji z klientami czy zarządzania finansami.

Jest to wydarzenie dla firm oraz tych wszystkich, którzy szanse rozwoju swojego biznesu upatrują w wykorzystaniu dostępnych instrumentów wsparcia i finansowego (fundusze UE), a także programach wsparcia w ekspansji na rynkach zagranicznych.

Wydarzenie Poznań Biznes Partner to:

  • miejsce spotkań instytucji publicznych i otoczenia biznesu oraz przedsiębiorców świadczących usługi dla biznesu,
  • ciekawe warsztaty i wykłady prowadzone przez doświadczonych trenerów
    i praktyków życia gospodarczego,
  • możliwość nawiązania nowych, ciekawych kontaktów i wymiany doświadczeń
    w przyjemnej atmosferze,

Program Poznań Biznes Partner jest podzielony na trzy bloki tematyczne:

  • Fundusze unijne = rozwój firmy
  • Elementarz eksportera
  • Poznań – moja Ziemia Obiecana

W strefie warsztatowej eksperci podejmą próbę odpowiedzi na pytania co składa się na potencjał gospodarczy Poznania, jak sięgnąć po fundusze UE oraz jak eksportując pokazać się światu.

Podczas warsztatów zostanie przekazana praktyczna wiedza wspomagająca podejmowanie
i prowadzenie biznesu.

Strefa informacyjno – doradcza to porady w zakresie m.in. prawa, podatków, biznesplanu, marketingu i usług finansowych udzielane przez blisko 50 specjalistów.

Wydarzenie Poznań Biznes Partner organizowane jest w ramach VI edycji Dni Przedsiębiorczości Poznań (szczegóły: www.poznan.pl/dniprzedsiebiorczosci) .

Jeśli masz już swoją firmę lub wiążesz swoją przyszłość z biznesem – przyjdź koniecznie! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Więcej na: www.facebook.com/poznanbiznespartner


W programie imprezy Poznań Biznes Partner w ramach Dni Przedsiębiorczości Poznań 2016, będzie miała miejsce debata „Migrant przedsiębiorcą – najlepsza droga do integracji” oraz w prezentacja „Poznań – moja Ziemia Obiecana”. Odbędą się one w dniu 20 kwietnia w pawilonie IGLICA MTP w godzinach 9.30 do 12.00. W załączeniu przesyłam aktualny program imprezy.

Debata „Migrant przedsiębiorcą”, prowadzona przez prof. Michała Buchowskiego z Centrum Badań Migracyjnych UAM i Agatę Kochaniewicz z Migrant Info Point, będzie miała charakter publicznej dyskusji o możliwości znalezienia „swojego miejsca” w Poznaniu i w Polsce przez migrantów na podstawie osobistych jej uczestników doświadczeń jako przedsiębiorców i obywateli.

Z kolei w prezentacji „Poznań – moja Ziemia Obiecana”, którą poprowadzi dziennikarz Gazety Wyborczej, uczestnicy będą mieli możliwość krótkiego zaprezentowania publiczności swojego biznesowego sukcesu. Każdy z nich będzie miał do dyspozycji na swoje wystąpienie ok. 5 minut, w trakcie którego będą mogli w tle wyświetlić mini prezentację lub filmik o swojej firmie.

Uczestnicy Panelu prowadzonego przez prof. Michała Buchowskiego i p. Agatę Kochaniewicz oraz prezentacji „Success Stories”:

p. Aleksandra Kuźmicz - Fair Play Job Sp.z o.o.

p. Dmytro Borodai - Ars Vision

p. Konstantin Kanin - DaCompany

p. Omar Saoudi - Europejska Grupa Doradcza Algieria

p. Muammer Durmus - Polsko - Tureckie Stowarzyszenie Rozwoju     Przedsiębiorczości, POLAXIS

p. Mahmoud Matar - Diamond Kebab (Stowarzyszenie Arabia)

p. Kasem Bahloul - Lewant Foods Sp. z o.o. (Stowarzyszenie Arabia)