logo wersja-podstawowa granat 1

 

 IEiAK CEBAM

 

 MIP logo-1 

 

IASFM

Dlaczego opuścili swój kraj i zdecydowali się na zamieszkanie w Polsce? Co robią, jak sobie radzą w Poznaniu? Jak widzą nas Polaków i to w jaki sposób my postrzegamy ich? Czy czują się w naszym mieście dobrze i bezpiecznie? Na te i inne pytania odpowiedzą mieszkańcy Poznania, członkowie Stowarzyszenia Kultury Arabskiej "Arabia".

Centrum Badań Migracyjnych UAM zaprasza na spotkanie pt. „Co o mnie myślisz? Co o mnie wiesz?”

Dlaczego opuścili swój kraj i zdecydowali się na zamieszkanie w Polsce? Co robią, jak sobie radzą w Poznaniu? Jak widzą nas Polaków i to w jaki sposób my postrzegamy ich? Czy czują się w naszym mieście dobrze i bezpiecznie?

Na te i inne pytania odpowiedzą mieszkańcy Poznania, członkowie Stowarzyszenia Kultury Arabskiej "Arabia". Spotkanie będzie okazją by posłuchać i porozmawiać z tymi, którzy wybrali to miasto na swój dom, tu pracują i żyją. Chcemy stworzyć okazję do spotkania w myśl idei, że zamiast spoglądać  na świat cudzymi oczami - za pośrednictwem szklanego ekranu czy gazet - lepiej samemu porozmawiać z ludźmi „z krwi i kości” i wyrobić sobie własny pogląd.

Termin: 16.03. 2016 r. (środa), godz.18.00 

Miejsce: Centrum Kultury ZAMEK, Sala Pod Zegarem

 

Wykład jest częścią cyklu spotkań poświęconych tematyce uchodźczej i migracyjnej organizowanych przez Centrum Badań Migracyjnych.

załącznik pdf do pobrania