logo wersja-podstawowa granat 1

 

 IEiAK CEBAM

 

 MIP logo-1 

 

IASFM

 

MIP logo-1

 

Migrant Info Point – punkt informacyjno-doradczy dla imigrantów w Poznaniu


Od czerwca bieżącego roku w ramach działalności Centrum Badań Migracyjnych UAM realizowany jest projekt Aktywni migranci na lokalnym rynku pracy. Projekt współpracy polsko-niemieckiej (AMIGA). Jednym z jego głównych zamysłów jest zapewnienie imigrantom lepszego dostępu do informacji niezbędnych do funkcjonowania na terenie Polski i Poznania.

Dlatego też z końcem września 2013 utworzony został Migrant Info Point (MIP) - punkt informacyjno-doradczy dla imigrantów. Jego celem jest skonsolidowanie i uczynienia bardziej transparentnymi wiadomości przydatnych cudzoziemcom, zarówno tych o charakterze prawnym (legalizacja pobytu i pracy), jak i tych dotyczących codziennego życia w Poznaniu.
MIP mieści się w budynku Wydziału Historycznego UAM (pokój 130). Punkt czynny jest dwa razy w tygodniu - we wtorki (15:00-21:00) oraz czwartki (9:00-15:00). Jego obsługę zapewniają streetworkerzy, którzy odpowiadają na bieżące pytania oraz kierują do odpowiednich jednostek administracyjnych po dalszą pomoc (w razie potrzeby pełniąc również rolę asystentów w trakcie takich wizyt). W MIPie przyjmowane są również zapisy na bezpłatne kursy języka polskiego oraz doradztwo zawodowe, które również będą oferowane w ramach projektu.
Aktualne informacje o działalności punktu znaleźć można na plakatach oraz ulotkach informacyjnych. TUTAJ